Yeni Mac Pro ne zaman tanıtılacak?

Apple’ın 2013 yılında geliştirip satışa sunduğu Mac Pro, sahip olduğu sıra dışı tasarımla masaüstü bilgisayar kullanıcılarının dikkatini çekmeyi başarmıştı. Apple’ın Haziran 2013 tarihindeki WWDC etkinlğinde ilk kez tanıştığımız bu model, aradan geçen süre zarfında donanımını yenilemeyi sürdürdü. Bugün gelinen noktada ise Mac Pro’nun 2016 sürümüne dair söylentiler haber sitelerine konu olmaya başlamış bulunuyor. Apple’ın bugüne dek ürettiği teknik özellikleri en üst seviyedeki cihaz olma özelliğini taşıyan Mac Pro’nun tasarımında herhangi bir değişikliğe gidilmesi beklenmiyor.

2016’nın ikinci çeyreğinde dünya genelindeki bilgisayar pazarında payı yüzde 4.9’a düşen Apple’ın sıçrama yapmak için Mac Pro’yu şaşırtıcı özelliklerle donatması da bir diğer tahmin.

Mac OS X El Capitan sürümüne sahip olması planlanan cihazda 10 tane USB giriş yuvası bulunacak. Dileyen müşteriler Intel Xeon E5 v4 veya AMD Zen işlemci seçenekleri arasında tercih yapabilecekler. Bazı haber sitelerinde ise Apple’ın Mac Pro üretimine son vereceği, bunun yerine 5K ekrana ve süper hızlı Xean E7 işlemci ve AMD FirePro W9100’e sahip iMac Pro geliştireceği konuşuluyor.

Ayrıca Mac Pro, 16 ve 12 GB RAM seçeneklere sahip olacak. Müşteriler bütçelerine ve ihtiyaçlarına göre, diğer Mac ürünlerinde olduğu gibi makinalarını özelleştirebilecekler.

Yaklaşık 3 bin dolardan başlayan fiyatlarla satılacağı yönünde kuvvetli tahminlerin bulunduğu Mac Pro, 2016’nın sonuna doğru tanıtılacak. Yukarıda yer alan bilgilerin hangisinin isabetli çıkacağını da ancak o zaman görebileceğiz.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.