Yağlı Saçlar İçin Bakım Önerileri

Yağlı Saçlar İçin Bakım Önerileri

Bazı insanların saçları diğer insanlara göre daha yağlı olur ve yağlı olmasının birçok nedene bağlayabiliriz. Saçların yağlanmasının en önemli nedenlerinden biri yağ bezlerinden kaynaklanır. Diğer saçın yağlanmasına yol açan sebepler ise sırası ile bu şekildedir: Gün boyu saçın maruz kaldığı hava kirliliği, toz ve çevremizdeki birçok faktör saçın hemen yağlanmasına sebep olur. Günümüzde insanların saçları ile ilgili dert yakındığı bir konuda yağlı saçlardır. Yağlı saçlardan kurtulmak için yapılacaklar yani Yağlı Saçlar İçin Bakım Önerileri sırasıyla şöyle anlatabiliriz.

Saçımızı her gün bol su ile yıkamalıyız. Her gün saçın yıkanması saç derisinde biriken yağın her gün atılmasıdır. Ve saç derisindeki yağın atılmasıyla saçtaki yağlanmalar daha azalır ve günlük saç yıkamayı alışkanlık haline getirirseniz yağlı saçlardan kolay bir şekilde kurtulmuş olursunuz. Yıkanan saçın iyice durulanması da lazım etkisini daha çabuk ve daha etkili bir şekilde görebilmek için, diğer saçı yağlandıran etken ise saçımızla fazla oynamamızdır saçımızla oynamayı azaltırsak yağlanmasını da azaltmış oluruz. Haftada bir iki kez kepeğe karşı etkili şampuan kullanınız.

Diğer saç yağlanmasını önlemek için yapılacak bitkisel çözümler ise bal ve yumurta maskesi, karbonat ve sirke maskesi son olarak önereceğimiz saç yağlanmasını önleyen madde ise mısır unudur. Bu yöntemleri kullanıp saçınızı yağdan arındırıp hem daha temiz hem daha yağsız saçlar ile güne başlayabiliriz.

 

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.