Ünlüler iPhone 7’yi kullanmaya başladı bile!

Apple’ın Eylül ayında tanıtması beklenen yeni iPhone modeline dair söylentiler haber sitelerine konu olmaya devam ediyor. Cihazın isminin iPhone 7 mi yoksa iPhone 6 SE mi olacağına yönelik tartışmalar sürerken, bu yeni cihaza ait sızıntılar da gündemden düşmüyor. Uzakdoğu menşeli sitelerde iPhone 7’nin çift lensli bir kameraya sahip olacağı ve batarya kapasitesinin yükseltileceği öne sürülüyor. Ancak bugün Tayvan’dan gelen bir haber, iPhone 7’nin halihazırda ünlü isimler tarafından kullanılıp test edildiğini gösterdi.

Tayvanlı pop yıldızı Jimmy Lin’in yer aldığı bu fotoğrafta Apple’nın önümüzdeki ay lansmanını yapacağı iPhone 7’ye çok benzeyen bir telefonu tuttuğu görülüyor. Günlerdir konuşulan iPhone 7’nin çift lensli kamerası da fotoğrafta gayet net bir şekilde gözlemlenebiliyor. Daha büyük bir lens ve çift kamera sisteminin yer alacağına yönelik iddiaları doğrulayan bu fotoğraf, Vietnamlı Yeah1 isimli site tarafından kamuoyuyla paylaşıldı.

Şimdilerde sosyal medya bu fotoğrafla çalkalanıyor. Bir kısım insanlar Jimmy Lin’in gerçekten iPhone 7’yi elinde tuttuğunu iddia ederken, bazı kullanıcılar da Lin’in elindeki telefonun sahte veya çakma bir model olduğunu öne sürüyor.

Ancak Vietnamlı Yeah1 sitesi bu noktada epey güvenilir bir kaynak olarak karşımıza çıkıyor. Daha önce de gelecek iPhone 7 modellerine ait sızıntılarıyla bilinen site, bu fotoğrafı paylaştıktan sonra ziyaretçi akınına uğradı.

Fotoğrafa bakan kullanıcıların en çok merak ettiği konu ise kulaklık girişi oldu. Bilindiği üzere iPhone 7’de 3.5mm’lik kulaklık jakının yer almayacağı konuşuluyordu. Bu fotoğrafta kulaklık girişine dair herhangi bir ipucu yer almıyor.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.