Pokemon Go’da nasıl isim değiştirilir?

Nintendo’nun hisselerinin tavan yapmasına yol açan, henüz tüm dünya ülkelerinde resmî olarak kullanıma sunulmamış olmasına rağmen hayli geniş bir kitle tarafından oynanan Pokemon Go oyunu; geliştiricisi Niantic’in kısa süre içinde 200 milyon dolar gibi bir gelir elde etmesini de sağladı. Şimdiden Türkiye’nin THY ve Türk Telekom gibi lider firmalarından daha değerli hale gelen Pokemon Go oyununun İran gibi ülkelerde yasaklanması, oyuncuların zaman zaman kazalara maruz kalması ve hatta ölmesi gibi olumsuz olaylar dahi artırılmış gerçekliğin kullanıldığı bu oyunun önünü kesemiyor.

Son olarak yayınlanan güncellemeyle oyundaki birçok hatanın giderilmesi, Pokemon Go oyuncularını sevindirmişti. Pokemon yakalamak için poketopu fırlattıktan sonra oyunun takılıp kalması, pokemonların kaçmasına yol açtığı için can sıkıcı olabiliyordu. Ayrıca yeni güncellemede etrafınızdaki pokemonların izlerini daha iyi takip edebilmeniz de sağlanmış oldu. Tüm bunlara ek olarak nickname, yani oyunda kullandığınız rumuzun değiştirilebilir olması da cabası. Bu haberi sonuna kadar okuduğunuz takdirde sizler de Pokemon Go oyununda isminizi nasıl değiştirebileceğinizi öğrenmiş olacaksınız. Hazırsanız, aşağıdaki adımları izlemeniz yeterli:

  • Poke topuna dokunun.
  • Açılan menüden “settings” butonuna basın.
  • En aşağıya doğru inince “change nickname” yazısını göreceksiniz.
  • “yes”e basın.
  • Yeni rumuz belirleyin ve bu haneye girin. Daha sonra “ok”a basın

Hepsi bu kadar! Gayet basit, değil mi? Bu güncelleme gelmeden önce Pokemon Go oyuncuları isimlerini değiştirebilmek için Niantic’e mesaj atmak zorunda kalıyorlardı. Şimdi ise isim değiştirme işlemleri çok daha basit bir hale indirgenmiş oldu.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.