Pokemon GO oyuncuları için Powerbank üretildi

Ülkemizde popülerliğini halen daha koruyan Pokemon Go oyununda akıllı telefon sahipleri, harita üzerinde gerçek zamanlı hareket ederek Pokemon karakterlerini toplamaya çalışıyorlar. Ancak bu oyunu oynamak her ne kadar zevkli olsa da, telefonların bataryalarını hızlıca tükettiği için zaman zaman şikayetlere konu ediliyor. Aynı anda hem GPS, hem hücresel veri, hem de telefonun ekranı açık olduğu için Pokemon Go oyununda yüzde 100 dolu olan bir pil, yaklaşık 2-3 saat içinde sıfırlanabiliyor.

Bu can sıkıcı duruma karşı oyuncular yanlarında yüksek kapasiteli powerbank (taşınabilir şarj) bulundurma yolunu tercih ediyorlar.

Geçtiğimiz gün Berlin’de başlayan IFA 2016 fuarına katılım gösteren Çinli bir teknoloji şirketi, Pokemon Go oyuncularını cezbedecek yeni bir powerbank modelini tanıttı. Poke topu şeklinde olan bu powerbank, bugüne kadar gördüğünüz tüm modellerden birazcık farklı. Tamamen Pokemon Go oyuncuları hedeflenerek tasarlanmış.

Pokemon topu şeklindeki model, iPhone 6S’i 6 kezden fazla şarj edebilecek 12,000 mAh bataryaya sahip. Bu da tüm gün, hiçbir sorunla karşılaşmadan Pokemon Go oynayabileceğiniz anlamına geliyor.

Ayrıca modelde toplam 2 adet USB girişi bulunuyor. Böylece beraber oyun oynadığınız arkadaşlarınızın telefonunu şarj edebilmeniz de mümkün. Destekleyen cihazlar için bir de microUSB girişi mevcut. Ürünün Nintendo veya The Pokémon şirketleri tarafından lisans alıp almadığı ise merak konusu oldu. Üretici firmanın Çinli olmasını hesaba katarsak, muhtemelen Nintendo’nun böyle bir üründen haberi olmadığını söyleyebiliriz.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.