Osmo Mobile, telefonları akıllı kameraya dönüştürüyor

Phantom isimli drone modelleriyle tanıdığımız DJI, akıllı telefonlarla profesyonel derecede kaliteli videolar çekmenizi mümkün kılan yeni ürün Osmo Mobile ile dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

Osmo Mobile, fotoğraf çekerken veya video kaydederken telefonunuzu takabileceğiniz bir ürün. Cihazın en büyük özelliği, telefon kamerasında bulunmayan akıllı yüz takibi sistemine sahip olması. DJI’ın geliştirdiği uygulamayı telefonunuza kurduktan sonra yüzünüzü tanımlayabiliyor, Osmo Mobile’ı sabit bir şekilde konumlandırdıktan sonra hareketlerinizi takip etmesini sağlayabiliyorsunuz. Örneğin mutfakta yemek pişirirken Osmo Mobile’a yüzünüzü tanıtabilir, siz cihazı tutmuyor olsanız da Osmo’nun her hareketinizi kayıt altına almasını mümkün kılabilirsiniz.

Osmo’nun tüm yetenekleri elbette ki bununla da kısıtlı değil. Etrafınızdaki başka herhangi bir nesneyi takip etmesini de sağlayabilirsiniz. Bu hareket eden bir hayvan, araba veya aklınıza gelen başka bir şey olabilir. Time-lapse video çekmek isteyenleri de unutmayan DJI, Osmo’ya bu özelliği dahil etmiş. Oldukça yumuşak ve hassas bir şekilde geçiş yapmayı başaran cihazla yürürken bile telefonu titretmeden kaliteli videolar çekebilirsiniz. Muhteşem ve kusursuz panoramik fotoğraflar çekebilmek de Osmo Mobile ile hayal olmaktan çıkıyor.

DJI Go uygulamasını telefonunuza kurduktan sonra Osmo Mobile ile yaptığınız çekimleri Facebook Live veya Youtube Live ile canlı olarak takipçilerinizle paylaşabilmeniz mümkün.

Osmo’nun üzerinde bulunan butonları kullanarak video ve fotoğraf kaydı alabilir, cihazı yumuşakça hareket ettirebilirsiniz. ISO ve beyaz dengesinin kontrolünü de yine cihaz üzerinden sağlayabiliyorsunuz. Bunun için tek yapmanız gereken Bluetooth ile Osmo Mobile’ı telefonunuza bağlamak.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.