Microsoft’tan vardiyalı çalışanlar için uygulama: Sonoma

Dünyanın en büyük yazılım firmalarından Microsoft, zaman zaman Android ve iOS platformları için geliştirdiği uygulamalarla da haberlere konu oluyor. Son olarak “Sonoma” isminde bir üretkenlik uygulaması üreten şirket, bu uygulamayla birlikte evinden çalışan kurum personellerinin daha iyi organize olmasını ve kendi aralarında kesintisiz iletişim kurabilmelerini mümkün hale getiriyor.

Şimdilik Project Sonoma ismini kullanan uygulamanın final sürümünde hala aynı ismin kullanılıp kullanılmayacağı netleşmiş değil. Daha çok restoranlar veya fabrikalar gibi vardiyalı çalışma saatlerinin geçerli olduğu şirketlerde çalışanların hedeflendiği uygulama birçok gelişmiş özelliğe sahip. Hangi çalışanın saat kaçla kaç arasında vardiya yaptığını görebiliyor, duruma göre vardiya değişikliği talep edip uygulama üzerinden diğer mesai arkadaşlarınızla sohbet edebiliyorsunuz.

Uygulama henüz kapalı beta programına kayıtlı kullanıcılar tarafından indirilebiliyor. Sınırlı sayıdaki şirketler tarafından test edilen uygulamanın ne zaman halka açık hale getirileceği merak konusu oldu. Ancak Microsoft, yeni geliştirdiği bu uygulama için müstakil bir web sitesi oluşturmuş. Siteyi ziyaret edip iletişim bilgilerinizi bırakmanız halinde e-posta adresinize uygulama yayına açıldığında bildirim gönderme sözü de veriyor.

TechCrunch’a açıklama yapan Microsoft yöneticileri, Sonoma’nın satın alınan bir girişim olmadığını ve Microsoft bünyesinde geliştirildiğini de not düştü.

Sonoma isimli bu yeni uygulamayı Android’e kuracaksanız en az Android 4.2 veya daha üstü sürümlere sahip olmanız gerekiyor. iOS tarafında ise 8 veya 9 sürümünün yüklü olması şart.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.