Limonun Saça Faydaları

Limonun Saça Faydaları

Limonun saça birçok faydası olup bayanlar tarafından fazlası ile kullanılmaktadır. Limonu saçlarınızda doğru uygulamanız durumunda kesin sonucu gözleriniz ile sizler de görebilecekseniz. Saçlarınıza faydası olduğu gibi saç derinizde olan soyulma ve tahriş problemlerini de ortadan kaldırma da büyük etkiye sahiptir. Bu işlemleri yaparken ayrıca saçlarınızda oluşan kepek sorununu da ortadan kaldırıyor. Kimi bayanların saçları fazla yağlandığın dan dolayı bu durumdan çok rahatsız olurlar. Bu rahatsız edici durumdan limon suyunu kullanarak kurtulabilirsiniz. Limonu saçlarınızda doğru bir şekilde kullanarak sizler de faydasını görebilirsiniz.

Limon asitli bir yapıya sahip olduğu için tüm cilt yapılarına uygun olmayıp tahriş problemi yaratabilir. Limon suyunu kullanacağınız zaman cilt hassaslığı probleminiz var ise, limon suyuna eşit miktarda su karıştırmanız gerekecektir. İşlemi saçlarınızın uzunluğuna göre ayarlamanızda fayda vardır. Limon suyunu küçük bir kova içerisine alıp üzerine de eşit miktarda su karıştırarak iyice dağılmasını sağlayın. Saçlarınızın daha çok parlak ve yumuşak olmasını istiyor iseniz bu karışıma yaklaşık 3-4 yemek kaşığı olarak özellikle elma sirkesi karıştırmanız yeterli olacaktır.

Kovada yapmış olduğunuz bu işlemi dilerseniz kafanızı eğip dökerek, dilerseniz de kafanızı kovanın içine koyup yaklaşık 5 dakika bekleyerek de yapabilirsiniz. Sizler bu işlemi yaparken karışımın saç diplerinize kadar gittiğine emin olmalısınız. Bu işlemi yapma esnasında gözlerinizi mutlaka karışımdan korumalısınız, gözlerinize kaçan karışımı yüzünüzü bol su ile yıkayarak geçirebilirsiniz.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.