Limon Neye İyi Gelir?

Limon Neye İyi Gelir?

Limon, ekşi sevmeyen kişiler için tüketmesi zor bir şey olsa da, oldukça faydalı bir besindir. Limonun en bilindik faydası, c vitamini açısından zenginliğidir. 1 adet limon günlük c vitamini ihtiyacının yarısını karşılamaktadır. Aynı zamanda, bağırsakları temizleme özelliği de bulunmaktadır. Anti bakteriyel özelliği ile tüketilmesi gerekilen bir yiyecektir. Göz sağlığını özellikle cilt sağlığını korur.

Cildinizde oluşan yaralar geç bir zamanda iyileşiyorsa, bunun nedeni c vitamini eksikliği olabilir. Bu nedenle limon tüketmeniz gerekir. Sağlıklı ve düzenli beslenme programlarında limon her zaman eklenir. Cilt bakımı konusunda da limon oldukça etkilidir. Cilt tonunu açar ve eşitler. Evde kolaylıkla hazırlayabileceğiniz limonlu cilt maskeleri vardır. Limon antioksidan özelliğe sahip olduğu içi damarlardaki birikintiyi azaltır. Böylece kalp krizi riskini ve damar hastalıklarını önlemiş olur. Zayıflama konusunda da limon oldukça etkilidir. Vücudu toksinlerden arındırır.

İçerisindeki lifler sayesinde acıkmayı geciktirir. Limonu direk olarak yemeği sevmeyen kişiler su ile karıştırıp içebilirler. Aynı zamanda safra taşları üzerinde de etkilidir. Sindirim sistemini düzenler. Saç rengi üzerinde doğal bir parlaklık oluşturur. Saç üzerine direk uygulanması gerekmektedir. Deri üzerinde meydana gelebilecek yanıkların tedavisinde kullanılabilir. Vücudunuzun her yerinde, özellikle ayaklarda rahatlamaya yardımcı olur. Bunun için ılık suyun içerisine limon eklemeniz gerekir. Potasyum açısından zengin bir besin olduğu için, yüksek tansiyonlu kişiler tarafından özellikle tüketilmesi gerekmektedir.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.