LG V20, Nougat’lı ilk telefon modeli olacak

Google tarafından üretilen Nexus telefonların Android Nougat sürümüne ait güncellemeyi ilk alacak cihazlar arasında olacağını biliyoruz. Ancak Güney Koreli akıllı telefon devi LG, sıradışı bir hamlede bulunarak kutusundan Nougat’la çıkan ilk telefonu üretmeye karar verdi. LG V20 isimli modelinde fabrika çıkışı olarak Android Nougat sürümünü kullanan Uzakdoğulu şirket, cihazın tüm yeteneklerinin sergilendiği eğlenceli bir video hazırlayarak LG USA (ABD) Twitter hesabından paylaştı.

Burada dikkat edilmesi gereken nokta şu: Halihazırda Nexus 6X ve diğer Nexus modelleri Nougat güncellemesini aldılar bile. Ancak bu cihazlar fabrika çıkışında Nougat sürümüne sahip değildi. LG ise V20 modelinde doğrudan Nougat sürümünü kullanacak, kullanıcılar hiçbir şekilde güncelleme yapmak zorunda kalmayacaklar.

Videoda V20’nin dış görünüşüne dair herhangi bir ipucu yok. Daha çok Android Nougat’la yapabileceğiniz, V20’ye has olmayan bazı sistemsel özellikler tanıtılmış. YouTube videolarını küçültüp ses ve görüntüyü kesmeden başka uygulamalara geçiş yapmak, gelen mesajlara hızlıca cevap vermek, en son açık olan iki uygulama arasında geçiş yapmak ve hızlı seçenekleri özelleştirebilmek gibi farklı yetenekler tanıtılmış.

Yukarıdaki tweet’te yer alan videonun LG V20 ile çekildiğini de not düşelim. Muhtemelen düzenleme veya render alınma sürecine uğramadan hazırlanan video, V20’nin ne kadar kaliteli bir video çekim yeteneğine sahip olacağını gösteriyor.

LG, iki farklı şehirde V20 modelinin lansman etkinliğini düzenlemeye hazırlanıyor. 6 Eylül’de San Fransisco, 7 Eylül’de ise Güney Kore’de cihazın tanıtımı gerçekleştirilecek.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.