LeEco 8 GB RAM’li telefon geliştiriyor

Android işletim sistemine sahip telefonların RAM değeri ne kadar yüksekse o kadar iyidir. iOS işletim sistemine nazaran daha fazla kaynak tüketen ve zamanla yavaşlamaya yüz tutan Android’den tam manasıyla faydalanmak isteyen akıllı telefon üreticileri, ortalama bir bilgisayarda kullanılan RAM değerini cep telefonlarına da taşımaya devam ediyorlar.

Eğer telefonu yalnızca mesajlaşmak, sosyal medyada gezinmek, internette dolaşıp video izlemek gibi temel işlemler için kullanıyorsanız 2 ila 4 GB arası bir RAM’e sahip modeller işinizi görecektir. Peki hiç düşündünüz mü, 8 GB RAM’e sahip bir akıllı telefonunuz olsaydı, nasıl olurdu?

Henüz ülkemizde resmî yollardan satış yapmayan Çinli akıllı telefon üreticisi LeEco’nun yeni geliştirdiği modelde 8 GB RAM kullanılacağına dair ciddi söylentiler mevcut. Weibo isimli Çinli sosyal medya platformunda paylaşılan fotoğrafa göre LeEco Le 2S ismi verilen yeni modelde 8 GB RAM bulunacak. Eğer bu söylentiler gerçek çıkarsa, dünyanın ilk 8 GB RAM’li telefonunu üretmek de LeEco firmasına nasip olacak.

Hatırlanacağı üzere bu zamana dek akıllı telefonlarda gördüğümüz en yüksek RAM miktarı 6 GB ile OnePlus 3, Vivo Xplay 5 ve Galaxy Note 7 (Çin’de satılan versiyonu) model telefonlardaydı.

8 GB’lık RAM’in sağlayacağı en büyük avantaj, arkaplanda çalışan uygulamaları kapatma ihtiyacının artık sonlanması şeklinde özetlenebilir. Bu sayede tarayıcınızda açık bulunan sekmeler, başka bir uygulamaya geçiş yapsanız bile RAM’de depolanıp tekrar yüklemeye gerek kalmadan hızlıca görüntülenebilir.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.