Kusursuz Makyaj Nasıl Yapılır

Hemen her gün makyaj yapıyoruz fakat hangi ürünü ne kadar ve nasıl uygulayacağımızı birçoğumuz bilmiyoruz. Makyaj yaparal kendimizi daha mutlu hissedebiliyoruz ama makyajın incelikleri çok önemli.

Gözaltı morluklarını gizleyin

Gözaltınızdaki mor halkalardan yana dertliyseniz, kendi ten renginizden daha açık tondaki bir kapatıcıyla onları gizleyebilirsiniz. Kapatıcıyı uygularken çenenizi biraz aşağıya doğru eğin. Çünkü bu hareketinizle birlikte halkalar daha da belirgin bir hal kazanarak işinizi kolaylaştıracaktır. Ancak bunlar sizin için geçici çözüm olur. Bu yüzden sorununuzdan kurtulmak için bakım kremleri kullanmayı da ihmal etmeyin.

Dudaklarınızı daha dolgun gösterin

Dudaklarınızı olduğundan daha dolgun göstermek için alt dudağınızın ortasına ve üst dudağınızın kenarlarına simli pembe parlatıcı sürün. Anlaşılması zor olan bu parlaklık dudak kalemi olmadan bile dudakları olduğundan daha büyük gösteriyor.

Kaşlarınızı şekillendirin

Kaşları eşitleyin. Kaşlarınızın boyutları birbirinden farklıysa günlerce kaşlarınızın uzamasını beklemenize gerek yok. Toz far ya da göz kalemiyle hayalini kurduğunuz kaşlara anında kavuşabilirsiniz. Tek yapmanız gereken boşlukları doldurup iki kaşı birbirine eşitlemek.

Elmacık kemikleri belirginleştirin

Kim istemez ki ünlü top modeller gibi çıkık elmacık kemiklerine sahip olmayı… Tabii ki onlar gibi belirgin yanaklara sahip olmak hiç de zor değil. Bunun için yapmanız gereken yanaklarınızı içeri çekip yüzünüzde boşluk oluşturmak. Ardından da bu bölgeye parlak görünüm kazandırmak için bronz tonlarda krem bir allık kullanmalısınız. Işıltılı simler içeren pudranızı yanaklarınızın üstüne sürerseniz elmacık kemikleriniz daha çok ön plana çıkacaktır.

Kirpiklerinize hacim verin

Hollywood yıldızlarının sahip olduğu fırça gibi kirpiklerin hayalini kuruyorsanız, işe kirpiklerinizi kıvırmakla başlayın. Ardından kirpiklerinize maskara sürün. Böylece kirpikleriniz olduğundan daha uzun ve dolgun görünecek.

Burnunuzu daha güzel gösterin

‘Burnum çok geniş’ diye dertleniyorsanız, burnunuzun uzunluğu boyunca açık tonda makyaj altı bazı sürmelisiniz. Ardından kendi ten renginizden daha koyu tonda bir kapatıcıyı burnunuzun her iki yanına uygulayın. Bu gölgeleme işlemleri sayesinde burnunuzun olduğundan daha ince göründüğünü fark edeceksiniz.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.