Küçük Esnaf

Küçük Esnaf

Yıllar önce Yılmaz Erdoğan’ın kurmuş olduğu BKM Mutfağın sunduğu Çok Güzel Hareketler Bunlar’ ı hatırlıyorsunuzdur. Küçük Esnafizleyicileridebu filmde BKM oyuncularının rollerini izleyecekler. Türü romantik komedi olan filmde BKM’ninilk çıktığı kadroda yer alan yazdıkları ve oynadıkları başarılı skeçlerle orada ün kazanan iki oyuncu olarak ve filmin başrollerini paylaşan İbrahim Büyükak ve Zeynep Koçak olmuş. Burada da başarılı bir oyunculuk sergileyen ikili filmde belalardan kaçan ve birbirine aşık olan karakterleri canlandırıyorlar. Ayrıca senaryonun da sahibi olanlarda İbrahim ve Zeynep’tir. Yönetmen koltuğunda oturan isiminBedran Güzel olduğu film yerli bir komedi türünün güzel örneklerinden biri olmuş.

Küçük İnsanların Başına Gelen Büyük Belalar

Filmde Berhudar mahallenin çilingiridir. Küçük esnaftır ve sıradan küçük bir hayat yaşamaktadır. Bu şekilde devam ederken babasından miras kalan bela ile yüzleşir. Berhudar bu belaya babasının mafyadan aldığı borcun tahsil edilmesi için kendisini bulmalarıyla bulaşır. Senaryonun devamında mafyadan kurtulmaya çalışan çilingirin hayatı başka bir beladan kaçmaya çalışan diğer bir hayatla yakınlaşması konusu ile devam etmekte.

Güldüren Romantizm

Film güldüren ve beladan kaçan iki küçük hayatın bir araya gelerek komik bir romantizm yaşamalarını konu edinmekte. Filmi senaristi olan İbrahim Büyükak ve Zeynep Koçak’ın yanı sıra Gupse Özay ve filmde Oktay rolü ile yer alan Olgun Toker’in yanı sıra Cengiz Bozkurt’ta rol almakta. Filmde dağıtıcı şirket rolünü ise Mars Dağıtım almış. Eğlenceli karakterleri ve komik hikayesiyle bizleri güldürmek için çekilen film sağlam kadrosu ve hikayesiyle yoğun esprileri olan komedi filmini izlerken çok güleceksiniz.  Vizyona giriş tarihi olarak da 8 Nisan 2016 olan film bu tarihten sonra filmiKüçük Esnaffullizlemeye gelenlerle buluştu.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.