Kıvırcık Saçlara Özel Maske Yapım Tarifleri

Kıvırcık Saçlara Özel Maske Yapım Tarifleri

Kadınlar için bakım daima önemlidir. Özellikle de saç bakımı kadınların vazgeçilmezlerinden biridir. Saçlarınızın düz veya dalgalı olması hiç fark etmeksizin tüm bayanlar için önemlidir. Düz saçlara göre kıvırcık saçlı bayanların bakımı daha da zor oluyor ve uğraştırıyor. Kıvırcık saçlarınıza hâkim olabilmek ve bakımını tam yapabilmek için kolay malzemelerden oluşan maske tarifleri bulunmaktadır. Sizler bu maske tarifi ile kıvırcık olan saçınızı bakımını kolaylıkla yapacak ve oldukça memnun kalacaksınız. Maske hazırlama işlemine başlarken evinizde normal bulunan zeytinyağı, bal ve yumurtayı rahatlıkla kullanabileceksiniz. Sadece bu üç malzeme ile kıvırcık olan saçınıza bakım yapabileceksiniz.

Yumurtayı geniş bir kapta kırınız. Ardından çeyrek su bardağı zeytinyağını ilave ederek iki malzeme birbirlerine karışana kadar kaşık yardımı ile çırpınız. Çırpma işlemi bittikten sonra karışımı saç diplerinizden uygulamaya başlayın. Tüm saçlarınıza bu karışımı uyguladıktan sonra elinizde bir bone var ise bone ile kapatıp yarım saat bekletin. Elinizde bir bone yoksa havlu ile de sarabilirsiniz.

Yarım saatlik beklemeden sonra saçlarınızı ılık su ile iyice yıkmanız gerekecektir. Bir diğer maske örneği ise bal ile yapılandır. 1 litrelik ılık suyun içerisine bir çay kaşığı kadar balı dökerek eriyene kadar karıştırın. İyice karıştırdığınızdan eminseniz maskeyi saçlarınızın her tarafına yedirerek kuruyana kadar bekletmeniz gerekir. Saçlarınız kuruduktan sonra şampuanla iyice yıkamanız yeterli olacak ve saç bakımınızı tamamlamış olacaksınız. Bu maskeyi hafta da bir kere yapmanız yeterli olacaktır.

 

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.