Kirpikleriniz Uzasın İster Misiniz?

Kirpikleriniz Uzasın İster Misiniz?

Kirpikler, göz kapağınızın çevresinde bulunan, bakışlara ayrı bir hava ve anlam katan olgulardan birisidir. Kimi insanlar doğuştan uzun, gür ve kıvırcık kirpiklere sahip olurken; kimi insanlar da kısa, seyrek ve dümdüz kirpiklere sahip olmaktadır. Uzun ve gür kirpiklere sahip insanlar bu durumdan memnuniyet duyarken; kısa ve seyrek kirpiklere sahip olanlar, bu durumdan memnuniyet duymamakla birlikte, farklı çözüm arayışlarına girmişlerdir. Bu çözümlerden en başta geleni kat kat sürülen maskara yöntemidir. Bu yöntem görüntü olarak kişileri memnun etse de, bazı kişilerde alerjiye yol açarak kirpik görüntülerine yüksek oranda zarar vermektedir. Bu zararlar kısmi ya da tamamıyla kirpik dökülmelerinden başka bir şey değildir. Bu olumsuzluklarla karşılaşmamak için, maskara seçimine ve uygulamasına dikkat edilmeli, doğal çözüm yöntemlerine başvurulmalıdır.

Bu yöntemlerden ilki, kirpik bakımında sarımsak özü kullanılmasıdır. Çünkü sarımsak özünün, kaş ve kirpiklerde gürleşme ve güçlendirme etkisi vardır.

Çoğu kişi tarafından bilinmeyen fakat, nemlendirme, çatlama ve buna benzer her konuda etkisi ispatlanmış vazelinde, bu çözümlerin başında gelmektedir. Sizin belirleyeceğiniz düzenli aralıklarla, parmaklarınız ya da pamuklu çubuklarla kirpiklerinizi alt ve üst bölgelerine bakım yaptığınız takdirde; en fazla 1 ay içinde kirpiklerinizle oluşan gelişmeyi net bir şekilde göreceksiniz.

Bunun dışında, kirpiklerinize has zeytinyağı ile yapacağınız bakımlarda, kısa zamanda uzama, parlama ve güçlenme gibi sonuçlar sizi tahmin edecek şekillerde olacaktır.

 

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.