Kirpik Uzatma Yolları

Kirpik Uzatma Yolları

Kirpikler kadınların bakışlarını vurgulayan ve doğal güzellikte önemli olan bir noktadır. Kirpiklerinin kısa ve seyrek olmasından yakınan kadınlar kirpiklerini güçlendirmek için her yolu deneyerek çeşitli yöntemler ararlar. Piyasada bulunan belirli ürün gruplarına ait kirpik serumları mevcuttur düzenli kullanım ile doğal bir görünümlü kirpiğe sahip olabilirsiniz.Evde de uygulayacağınız yöntemleri ile kirpiklerinizi besleyerek daha uzun ve gür bir görünüm kazandırabilirsiniz.Evde kolayca uygulanan ve çok para harcamadan uygulayacağınız çok fazla yöntem bulunmaktadır.Fakat bu yöntemleri uygularken sabırlı olmak gerekmektedir kirpikler çok yavaş uzamasıyla bilinir.Her şeyden önce düzenli ve dengeli beslenmek vücudumuzdaki birçok şey gibi kirpiklerimiz de de önemlidir.Saçlarımız kadar kirpiklerimiz de düzenli beslenmeye ihtiyaç duymaktadır.

Gözlerinizdeki makyajla uyumak kirpikler için son derece zararlıdır. Göz diplerinin hava almamasına neden olarak birbirine yapışmasına sebep oluyor. Göze uygulanan eyliner ve rimel de bu etkilere sebep olarak kirpilere çok fazla zarar veriyor.Kirpiklere uygulanan besleyici yağlar oldukça fayda görebileceğiniz alternatif yöntemlerdir.

Hint yağı, zeytinyağı veya badem yağı ile pamuklu Çubuk ile ya da temiz bir rimel fırçası ile kirpiklerinize bakım yapabilirsiniz. E vitamini kirpik uzatma yöntemlerinin başında geliyor. Kirpikleri besliyor onarıyor ve yeni kirpik oluşumunu hızlandırıyor. E vitamini yağını eczaneden temin ederek kirpiklerinize uygulayabilirsiniz. Geceleri yatmadan önce uygulanması tercih edilir.Kirpik uzatma yöntemlerinden bir diğeri ise vazelindir. Kaşlar gibi kirpiklere de uygulanmaktadır. Ve kirpiklerde gürleşme gözle görülecek orandadır.Sizde bu yöntemleri uygulayarak güzel ve sağlıklı kirpiklere sahip olabilirsiniz.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.