Kırmızı Renk Ruj Kimlere Yakışır?

Kırmızı Renk Ruj Kimlere Yakışır?

Kırmızı ruj, kadınların oldukça cesur bir renk olarak nitelendirdiği ve genelde günlük makyajlarda değil de gece makyajları ya da özel günlerde kullandığı renk rujlar arasında yer alır fakat elbette kırmızı renk ruj günlük makyajlarda da kullanılabilir. Bunun için ten renginize ve saç renginize uyacak doğru tonda ve kalitede kırmızı ruju seçmek biraz zor olabilir.

Pekikırmızı renk ruj kimlere yakışır? Kırmızı renk ruj her kadına yakışır. Her kadın ten rengi ve saç rengine uyan kırmızıyı kullandığı sürece kırmızı yakışacaktır. Özellikle beyaz, açık tenli kadınlara koyu kan kırmızıları ve canlı kırmızılar çok yakışıyor. Buğday tenli bayanlarda da canlı ve koyu kırmızılar kendini gösteriyor. Esmer tenli bayanlarda ise mercana dönük çok canlı kırmızılar hem dudak şekillerini ortaya çıkartıyor hem de dudakları ve cilt rengini daha canlı ve sağlıklı gösteriyor. Ayrıca kırmızı ruj rengi bayanları daha genç gösterdiği için her yaşta tercih edilen, seksi, iddialı, cezbedici bir ruj rengidir.

Bu sebeple ister koyu bir kırmızı tonu kullanın, ister mercana yakın bir kırmızı tonu, dudaklarınız sizi daima genç, sağlıklı ve güzel gösterecektir. Sadece ten renginize ve saç renginize uyacak kırmızı tonunu bulun yeter. Bunun için de çeşitli deneme yanılma yolları ile doğru olanı bulmak mümkün. Deneme ürünlerini parmak ucunuza sürerek dudak tonunuza yakın bir sonuç elde edebilmeniz mümkün.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.