Kırıkları Onarmak İçin Maske

Kırıkları Onarmak İçin Maske

Ülkemizde bayanlarımızın ne yazık ki saçları ile başları beladadır. Kiminde kırıklar kiminde dökülmeler kiminde daha neler neler. Bayanların saç kırıklarını onarmaları için yapılmış olan birçok maske örneği vardır. Şimdi bunlardan bahsedelim. Kırıkları onarmak için maske çeşitlerimizden birisi kaliteli zeytin yağını saçımıza sürmektir. Bunu nasıl yapmamız gerektiği konusu şu şekildedir. Zeytinyağının ölçeğini saçımızın uzunluğuna göre ayarlayabiliriz.

Eğer ki saçımızın uzunluğu 40cm civarında ise 2 yemek kaşığı zeytinyağı yeterli olacaktır. Ne kadar uzun bir saç varsa o kadar çok zeytinyağı kullanmak gereklidir. Hazırladığımız bu zeytin yağını saçımıza hamur fırçası yardımı ile sürmeliyiz. Tam 1 saat saçımızda bekletmeliyiz ve ardından saçımızı ılık su ve şampuan yardımı ile yıkamalıyız. Gördüklerinize inanamayacaksınız saçlarınızdaki kırıklardan hem zamanla kurtulmuş hem de yepyeni ve capcanlı bir saç görünümüne sahip olacaksınız.

Bir diğer saçlarımızı onarmak için maske çeşidimiz mayonezdir. Saçınızın boyutuna göre bir avuç mayonezi saçınıza saç kremi gibi sürüyorsunuz. Yaklaşık 1 saat saçınızda bekletilen bu maske ılık su yardımı ve şampuan ile yıkanarak temizlenmelidir. Mayonezin içerisinde bulunan yumurta hem saça besleyicilik kazandırırken hem de yepyeni bir görünüm ortaya çıkartır. Bu maskeyi haftada en az 3-4 kez tekrarladığınız takdir de mükemmel sonuçlar alabilirsiniz. Genellikle yaz aylarında yapılmasını tavsiye ederim. Bu iki maske çeşidi de saçlarınıza yepyeni bir görünüm kazandıracaktır.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.