Kanvas Tablo Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

Genellikle kapalı alanlarda kullanılan kanvas tablo çeşitleri, doğru şartlarda imalat edilmediğinde oldukça zararlı bir dekorasyon ürünü olabilmektedir. Sadece ucuz olduğu için insan sağlığına zarar veren tablolardan uzak durmalısınız.

Dikkat Edilmesi Gereken En Önemli Noktalar

İlk olarak alacağınız modern kanvas tablo çeşitleri ürününün hangi boyalarla yapıldığına göz atmalısınız. Eğer tablo çeşitleri solvent içeren boyalarla üretildiyse almamanız tavsiye edilir. Çünkü bu tür boyalar kanser riski taşımaktadır ve gözlere zarar verebilmektedir.

Ozon bazlı boyalarla üretilen tablolar, ortama ağır bir koku yayarlar. Bu nedenle üründen böyle bir koku alırsanız uzak durmanız gerektiğini hemen anlayacaksınızdır.
Hepsinde olduğu gibi kanvas modeller de bir süre sonra tozlanabiliyor. Bu nedenle almadan önce yüzey koruyucusu olmasına dikkat etmelisiniz. Diğer türlü silme işleminde boyası akacaktır ve siz de zarar etmiş olacaksınız.

İnternet Siparişlerinde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Son dönemde en çok tercih edilen bir model olmasıyla birlikte internetten de çok sık sipariş edilmektedir. Bu nedenle belirtilen bu noktaların çoğuna dikkat edilemiyor. Bu gibi siparişlerde ürün bilgisini mutlaka okumalısınız. Kanvas’ın kumaş yapısının uzun ömürlü olup olmadığına ve dayanıklılık kalitesi hakkında bilgi almayı unutmayın. Ayrıca baskı çözünürlüğünün yüksek olmasına ve % 100 pamuklu kumaştan imalat edilen tabloları almaya özen göstermelisiniz. Çünkü özellikle çözünürlük seviyesi ne kadar yüksekse tablonun kalitesinin büyük çoğunluğu da ona bağlı olacaktır.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.