Kalıcı Parfüm Kokusu İçin İdeal Yöntemler

Kullandığımız parfümlerin kalıcılığı sıcaklık, ışık ve nem gibi etkenler yüzünden azalır. Bu sebeple parfümlerinizi güneş ışığı almayacak yerlerde saklamalısınız. Parfümünüzü kalıcı hale getirmenin en önemli yolu parfümü nereye uygulayacağınızı bilmenizdir. Nabzınızın attığı yerler parfümün kalıcılığını ve kokuyu destekleyen yerlerdir. Bilekler, boyun, kulak arkası ve diz araları daha nemli bölgeler olduğu için parfüm bu bölgelerde kullanıldığında uzun süre kalıcılık sağlanabilir.

Kadınların yaptığı en büyük hatalardan biri parfümü kol üstüne sıkmalarıdır. Bu bölgede koku molekülleri kalıcılık sağlanmaz ve koku uçup gider. Parfüm en uzun kokuyu saçınızda taşır. Saçınız nemliyken saç fırçasına sıkıp taradığımızda kalıcılık birkaç gün boyunca sürebilir. Saçınız toplu ise parfümü boyun ve kulak arkasına uygulayabilirsiniz. Duştan çıktıktan sonra temiz bir tene sıkılan parfümün kalıcılığı diğer zaman dilimlerindeki uygulamalara göre daha uzun sürer.

Eğer vücudunuz parfüme reaksiyon gösteriyorsa; parfümü kendinize değil, önünüze ve havaya doğru sıkın ve altından geçin. Koku moleküleri dağılacağı için parfümünüzün kalıcılık performansı artar.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.