Kadınların Cilt Bakımı

Kadınların Cilt Bakımı

Kadınların cilt bakımı, en az makyaj yapmak ve modayı takip etmek kadar önemlidir. Cildinizi daha canlı, genç ve güzel göstermek için daima temiz, sağlıklı, nemli ve pürüzsüz tutmanız gerekmektedir. Cildinizde tüy, kıl, siyah nokta, ter gibi etkenler bulunması; tahrişe, hoş görünmeyen lekelere ve çeşitli alerjilere yol açacaktır. Bu sebeple cildinizi daima temiz tutun, peeling yaparak ölü derileriniz den arının ve derinizi canlandırın, çeşitli nemlendiriciler ve besleyiciler ile cildinizi bakımlı, nemli ve canlı tutun.

Ağda, tıraş ve benzeri tüy alma yöntemlerinden sonra daima soğuk jel ya da buz ile kıl köklerinin kızarıp şişmesini önleyin ve tüylerinizi aldıktan sonra nemlendirici kremler sürerek tekrar çıkma zamanlarını geciktirin. Daima cildinizi nemli tutun ve özellikle yaz aylarında kuruyup soyulmasına izin vermeyin. Ölü derilerinizi çeşitli peeling ürünleri ile temizleyin, el ve ayak bakım ürünlerini düzenli olarak kullanın ve kuruyup çatlayan el ve ayak derilerinin oluşmasına engel olun.

Yüzünüze uygulayabileceğiniz peeling ürünleri ile nemlendiricileri düzenli olarak kullanın ve yüzünüzü daima su ve sabun ile yıkayın. Özellikle parfüm sıktıktan sonra duşta bu bölgeleri özenle yıkayın çünkü parfüm ve benzeri kokular ter bezlerini kapatarak terlemeyi önler ve bu bölgelerde akne, sivilce ve benzeri cilt sorunları oluşmasına sebep olur. Bu tür sorunlarla karşılaşmamak için mutlaka temizliğinize dikkat edin.

 

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.