Kadınlar Neden Daha Duygusaldır?

Kadınlar Neden Daha Duygusaldır?

Kadın çok duygusal görünmesine rağmen güçlü ve mücadelecidir. Beden gücü ile değil ama zekâsı ile birçok olayın üstesinden gelmektedir. Bir şeyi gerçekten istiyorsa onun için seve seve sonuna kadar savaşır. Söz konusu olan sevdikleri ise kadının gücü sayılamayacak sonsuz sayılar ile çarpılarak dahi bulunamayacak kadar artar.

Kadının gökyüzü duygusaldır, sevgi doludur, şefkat doludur, aşk doludur. Kadın olduğu her yere sevgiyi yanında götürür. Bulunduğu her ortama hoşgörüyü o yansıtır. Olaylara, kişilere kadın her zaman kendi gökyüzünden bakar. O gökyüzünde hep renk pembedir. Hayaller vardır, umutlar vardır. Kadın umudun olmadığı yerde nefes alamaz. Onun gökyüzünde umut vardır, aşk vardır. Her kadın için aşkın, sevginin adı yüz gülümsetir. Kadına göre hiçbir şey imkânsız değildir. Yeter ki o gönülden istesin. Kadın annedir, evlattır, kardeştir, sevgilidir. Her ne olursa olsun kadının gökyüzü her zaman pembedir, çünkü onun hayalleri hep vardır, umutları hep vardır. Kadının nefes alması için sevgi şarttır. Sevginin olmadığı her de kadın solar, yaşamaz.

Kadının yüreğinde taşıdığı cesaret, sevgi, aşkı bir kokteyl gibi gökyüzüne fırlatıp o gökyüzünün altında ıslanmak huzur vericidir. Güçlü ve duygusal olan iki zıt duyguyu birlikte yaşatmak her insan için değilse de çoğu kadın için oldukça olağandır. Kadının gökyüzü pembedir, sevgi ve şefkat ise ateş rengi.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.