İstenmeyen Tüylere Bitkisel Çözümler

İstenmeyen Tüylere Bitkisel Çözümler

Her insanda sıkça görülen istenmeyen tüyler çocukluk zamanında başlayan, ileri ki yaşlarda daha da büyüyerek çekilmez hale gelen, rahatsız edici bir sorundur. Bunun nedeni çoğu zaman genetik veya hormonal bozuklulardan dolayı olması mümkündür. İstenmeyen Tüylere Bitkisel Çözümler bulmak mümkündür. Bunlardan birisi günümüzde çok yaygın olarak kullanılan tüy dökücü kremlerdir. Bu kremleri tüy bölgesine uygulayarak, bıçak yardımı ile tüyleri kesebilirsiniz. Ayrıca cımbız ile de istenmeyen tüyler önlenebilir.

İstenmeyen tüylerden kurtulmak için tüyleri aldığınız zaman cildinize sürerek tüylerin çıkmasını önleyebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken ayvayı su ile karıştırarak suyunu çıkartmak. Elde ettiğiniz suyu vücudunuza günde 1 defa süreceksiniz, 1 ay bu işlemi her gün kullandıktan sonra istenmeyen tüylerin artık daha az çıktığına tanık olacaksınız. Ayva kürü yaptıktan sonra kalan ayva tanelerini atmanız değil de onları da her gün püre haline getirerek yemeniz cildinizde ki gözenekleri açabilir, ölü dokuları canlandırarak cildinizi daha gergin tutabilir.

Dilerseniz ayva kürünün içerisine nane ve tarçın atarak daha iyi bir sonuç elde edebilirsiniz. Bunun yanı sıra yüzünüzde oluşan tüyleri cımbızla alarak üzerine zeytinyağı sürebilir, o bölgeyi daha kaygan ve sert hale getirebilirsiniz. Bu yöntem ile tüyleriniz daha seyrek ve geç çıkmasını sağlayabilirsiniz. Ancak kronik ve alerjik rahatsızlıkları olan insanların önce küçük bir bölgeye uygulayarak sonucu görmesi daha faydalı olacaktır.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.