iPhone 7’nin A10 işlemcisine ait fotoğraflar paylaşıldı

Apple’ın merakla beklenen yeni akıllı telefon modeli iPhone 7’yi önümüzdeki birkaç ay içinde tanıtması beklenirken, bu yeni modele dair detaylar da yavaş yavaş gün yüzüne çıkmaya başlıyor. Kulaklık girişinin bulunmayacağı yönünde ciddi söylentilerin bulunduğu iPhone 7’de çift lensli kameranın bulunacağına dair iddialar da yabana atılmamalı. Ancak bugün haberini yapacağımız sızıntı çok daha farklı. iPhone 7’de yer alması beklenen yeni A10 işlemcilere ait olduğu iddia edilen fotoğraflar, Çinli sosyal medya platformu Weibo üzerinde paylaşıldı. GeekBar isimli hesaptan yapılan paylaşımlarda A10 işlemcilerin yüzeyi görülüyor. Aşağıda görebileceğiniz fotoğrafın alt kısmındaki yüzeyin de RAM’lerin bulunduğu kısım olduğu tahmin ediliyor.

a10-chip

iPhone 7’de yer alacak olan iOS 10’un performans patlaması yaşanacağına yönelik ciddi beklentiler, A10 işlemcilere ait olduğu öne sürülen bu fotoğraflarla beraber yeniden harlandı. Hatırlanacağı üzere iPhone 6S ve iPhone SE modelleri Apple’ın A9 işlemcisinden güç alıyordu. Geçtiğimiz Kasım’da da yeni iPad Pro için geliştirilen A9x çip seti tanıtılmıştı. Apple’ın iPhone 7’de daha da geliştirilmiş bir işlemciyi kullanacağı iddia edilirken paylaşılan A10 işlemcisinin fotoğrafları, iPhone 7’nin çıkmasını bekleyenleri heyecanlandırmaya yetti de arttı.

Netice itibareyle bu fotoğrafların gerçek olamayacağının da altını çizmek gerekir. Nitekim MacRumors isimli site, çiplerde görülen pinlerin sayısının A9 işlemcilerde kullanılan LPDDR4 arayüzüyle aynı olduğunu yazdı. Görünen o ki, hangisinin doğru olup olmadığına dair gerçek bilgiyi iPhone 7 tanıtıldığında öğreneceğiz.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.