İnce Telli Saçlarınız Varsa Bunu Okumalısınız

İnce Telli Saçlarınız Varsa Bunu Okumalısınız

Dolgun ve sağlıklı saçlara sahip olmak her kadının hayalidir ancak bu herkese nasip olan bir şey değildir. Kalın telli ve gür saçlar her ne kadar mükemmel gibi görünse de bakımları oldukça zordur ve her model saçı kaldırmazlar. İnce telli saçlara sahip olan kadınlar ise sönük görünen saçlara sahip oldukları için bu durumdan hiç memnun değillerdir. Oysa ince telli saçların mükemmel görünmesi için birçok seçenek vardır. Eğer ince telli saçlarınız varsa bunu okumalısınız.

– Saçlarınızla barışık olmayı öğrenin, önce sürekli şikâyet etmek yerine bu durumu kabullenip onlara gereken bakımı yapın. İnce telli saçlar genelde parlak ve pürüzsüz bir görünüme sahiptir.

– Yüz şeklinize uygun bir kısa saç kesimi ile sağlam bir imaj değişikliği yapabilirsiniz. Ten renginize uygun farklı bir saç rengi ve yüz şeklinize uygun bir saç kesimi ile fark yaratabilirsiniz.

– Saçlarınızı katlı kestirmeyin. Arka kısımlarını katlı bir şekilde kestirdiğiniz saçlarınız çok daha ince görünecektir. Bu yüzden çok katlı kesimler yerine v şeklinde ya da bob, lob kesimler gibi ince telli saçlara oldukça yakışan kesimler tercih edin.

– Saçlarınızı platin gibi renklere boyamaktan kaçının. Saçlarınızda açıcı kullanarak yaptırdığınız işlemler sonucu ince telli olan saçlarınız yıpranarak cansızlaşır ve daha ince bir hale gelir.

– Saçlarınızın çok yağlanmasını beklemeden yıkayın. Yağlı görünen saçlar kepek gibi sorunlara yol açar ve can sıkar.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.