Rütbelere Göre Subay Maaşları

Yazar:

Subaylar ne kadar maaş alıyor? 2017 yılında subay maaşları ne kadar oldu? Orgeneral Maaşı Ne Kadar? Albay Maaşı Ne Kadar? Teğmen Maaşı Ne Kadar? Astsubay Çavuş Maaşı Ne Kadar?

Ülkemizde faaliyetlerine devam etmekte olan kuvvet komutanlıklarında istihdam etmekte olan subaylar ne kadar maaş alıyor? 2017 yılında subay maaşları ne kadar oldu? Rütbelere göre subay maaşları belli mi?

Subay Maaşları
Subayların maaşları kıdem ve rütbelerine göre değişiklik göstermektedir. Örnek olarak Üniversiteyi bitirip uzun dönem asteğmenlik için müracaat eden ve 1 yıl boyunca asteğmen olarak görev yapan personeller 3.800 Lira maaş alabilmektedir. Teğmen rütbesinden sonra ise 4 bin lira üzeri maaş alınabiliyor. Daha üst rütbeler üsteğmen 4.300, yüzbaşı 4.500, binbaşı 4.700, yarbay 5.600, albay 6.400 lira şeklinde devam etmektedir.

Yukarıda subayların maaşları rütbelerine göre verilmiştir. Bu maaşlar ortalamadır ve personelin aldığı net maaş değişiklik gösterebilir. Bunlar subayların yalın maaşıdır ve aile durumu, çocuk parası, görev yeri gibi etkenlerle dahada artabilmektedir.

Kara Kuvvetleri, komando birliklerinde görev yapan subaylar komando tazminatı alır. Peki komando tazminatları ne kadardır? Bu tazminat yaklaşık 400-500 Türk Lirasıdır. Türk Silahlı Kuvvetlerinde görev yapan bütün subayların mecburi üyeliği bulunan Oyak’a maaş kesintisi mevcuttur.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Yorum Yazın

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.

Benzer Yazılar

Neler Yeni?

post-image
Herşey

Ziraat Dünyası

Ziraat Dünyası | Ziraat Dünyası A.Ş adlı firma tarafından kurulmuş, Zirai ve Tarım ürünlerinin internet üzerinden tanıtımını ve satışını...
Devamını Oku
post-image
Herşey

Hastalık Tedavisi

Hastalık Tedavisi Sağlık yazılarını takip etmek ve güncel tedavi yöntemlerini incelemek isteyenlerin yeni tercihi olan sitemiz güncel içerikleri eklemeye...
Devamını Oku