Kaymakam Maaşları 2017

Yazar:

Türkiye’nin her ilçesinde ve ilçelerinde İçişleri Bakanlığı tarafından görevlendirmeleri yapılan kaymaklar bulunur. Kaymakamlar bölgesel olarak sorumluluğa sahip olmalarıyla beraber polis ve jandarmalarla senkronize olacak şekilde çalışıyorlar. Kaymakam olabilmek adına adayların stajyer, kurs ve tez eğitimlerinden geçmiş olmaları gerekliliği bulunur. Eğitimleri başarıyla geçen kişiler kaymakam adayı olarak İçişleri Bakanlığı tarafından Türkiye’nin farklı bölgelerine atanırlar. Kaymakam maaşları görev yapılan bölgeye göre değişkenlik gösterebilir.

Kaymakam Maaşları Ne Kadar?

2017 Ocak ayında ortalama kaymakam maaşları 4.100 TL civarında olmakla beraber Temmuz ayı içerisinde yapılan memur maaşı zamlarıyla beraber şu an 4.500 TL’ye kadar yükselmiş durumda. Memurlara yapılan zam oranında zam alan kaymakamlar, yapılan her zamma göre daha yüksek seviyede maaş alabilme olanağına sahiptirler.

Göreve yeni başlamış olan kaymakamlar 4.500 TL civarına yakın maaş alıyor olmalarıyla beraber, kaymakaların maaşları evlilik durumuna, çocuk durumuna ve hizmet yapılan bölge dikkate alınacak şekilde değişkenlik gösterebilir. Doğu il ve içelerinde görevli olan kaymakalarla batıda görev yapan kaymakamaların maaşları da aynı şekilde değişkenlik gösterebilmektedir. Maaşların değişkenliğinde, kaymakam olarak görev yapılan hizmet süresi de oldukça etkilidir. İçişleri Bakanlığı tarafından istihdamı gerçekleştirilmiş olan kaymakamlar uzun yıllardan beri kaymakamlık yapıyor olmaları durumunda ortalama kaymakam maaşından daha yüksek maaş almaktadırlar. Göreve başlayan her kaymakam için hizmet süresiyle ilişkili olarak maaş değişkenliği ilerleyen yıllarda gerçekleştirilebilir.

 

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
1 Yorum
  1. Memur maaşları 2 sene ago
    Reply

    Kaymakam olacaklara şimdiden hayırlı olsun.

Yorum Yazın

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.

Benzer Yazılar

Neler Yeni?

post-image
Herşey

Ziraat Dünyası

Ziraat Dünyası | Ziraat Dünyası A.Ş adlı firma tarafından kurulmuş, Zirai ve Tarım ürünlerinin internet üzerinden tanıtımını ve satışını...
Devamını Oku
post-image
Herşey

Hastalık Tedavisi

Hastalık Tedavisi Sağlık yazılarını takip etmek ve güncel tedavi yöntemlerini incelemek isteyenlerin yeni tercihi olan sitemiz güncel içerikleri eklemeye...
Devamını Oku