Güzel Saçlarla Uyanmak İçin İpuçları

Güzel Saçlarla Uyanmak İçin İpuçları

Sabah kalktığınız zaman saçlarınızı yapmak için zamanınız olmuyor mu? Sabah kalkınca saçlarınızı yapmakla uğraşmak istemiyor musunuz? O zaman en güzel çözüm geceden saçlarınızı yapıp öyle yatmak ve sabaha saçlarınızı yapmakla uğraşmamak!

İşte güzel saçlarla uyanmak için ipuçları; saçlarınızı geceden örün. Saçlarınızı sabah açtığınızda saçlarınızın dalgalı ve doğal göründüğünü göreceksiniz. Sabah maşa yapmak ile uğraşmak zorunda kalmayacaksınız. Kuru şampuan kullanın, kuru şampuan hem saçınızı şekillendirmenizi sağlayacaktır hem de saçınızı temiz gösterecektir. Saç bakım ürünlerinizi yatmadan önce kullanın ve gece saç bakım ürünlerinin saçınıza etki etmesini bekleyin. Çok kısa sürede çok etkili sonuçlar alacaksınız. Saçınıza argan yağı ya da Hindistan cevizi yağı sürün. Bu yağlar saçınızı besleyerek bakımını sağlar ve sabah kalktığınızda saçlarınızın kabarmamasını ve doğal parlaklığına kavuşmasını sağlayacaktır.

Saçlarınız kıvırcık ise sabah çok kabardığını fark etmişsinizdir. Bunu önlemek ve saçlarınızın kabarmadan güzel görünmesini sağlamak için saçlarınıza bir eşarp ya da fuları boynunuzun altından geçirerek başınızın üstünde bağlamanız, hem saçlarınızın kabarmamasını sağlayacaktır hem de açımını kolaylaştıracaktır. Saç bakım ürünlerinizi gece sürdüğünüzde yine aynı şekilde sarıp etkisini arttırmak isteyebilirsiniz. Böylece saçlarınız sabaha kadar hem şeklini korumuş hem de beslenerek canlılık kazanmış olur. Çeşitli saç bakım ürünleri de özellikle gece sürülerek ve sarılarak kullanılmalıdır. Böyle kullanılması daha etkili olacaktır.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.