Göz Çevresi İçin Doğal Maskeler

Göz Çevresi İçin Doğal Maskeler

Genellikle föx altı ve kırışıklıkların yaşlanmanın belirtilerinden yani yaşın ilerlemesinden kaynaklandığı bilinmektedir. Bunun yanı sıra genetik nedenler, sıkıntı stres, güneşte çok kalma ve alkol gibi zararlı maddelerin kullanılmasından da kaynaklanmaktadır. Daha erken yaşlarda görülmesi de mümkündür.

İşte bu kırışıklıkları en aza indirmek için çeşitli yöntemler kullanılır. Göz çevresi için doğal maskeler gibi doğal yöntemlerle evde de kolay hazırlanabilecek ve göze zarar vermeyecek güvenli maskeler oluşturulur. Bunlar arasında ilk sırada yer alan maske ise muz, lahana ve havuç maskeleri olmaktadır. Bu maske göze çok iyi geldiği için ve havuç hem gözün hem de cildin görünümünü geliştirir ve kırışıklıkların oluşumunu engeller. Çünkü kareton içeren sebzeler bulunmaktadır. Yeni hücre oluşumunu sağlar. Badem yağı ile havuç suyu karıştırılarak 2 saat buzdolabında bekletilir ve sonra göz çevresine sürülür. Yarım saat bekletildikten sonra yıkanır.

Muz maskesi yaşlanmanın etkilerini en aza indirerek ve cildi koruyarak yenilenmesini sağlar. Muzu kaşıkla ezin ve 2 çay kaşığı gül suyu ilave ederek karıştırın daha sonra göz çevresine sürün. Yarım saat bekledikten sonra ılık suyla yıkayın. Ilık suyla yıkanması önemlidir. Çünkü oluşabilecek gözenekleri ve tamamen temizler. Kırışıklıkları önlemenin bir diğer yöntemi ise güneşe çıkarken gözlük veya şapka kullanılması iyi olur. Özellikle kuru ciltlere sahip kişilerin bunu dikkate alması gerekir. Kuru ciltler güneşte daha çabuk kırışır ve yaşlanma çabuk olmaktadır.

 

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.