Facebookta İsminin Başına T.c Koymak Niyesi.

Saçmalığı.. evet saçmalığı. öncelikle sürekli okurlarım, sitede sürekli yazı yazılıyor ama, onları ben yazmadığımı yazar arkadaşların yazdığını daha önce söylemiştim. uzun zaman sonra sinirlerim bozulduğu için bunu yazmayı istedim. Dün başladı sanırım, facebook ta isminin başına T.C koyma saçmalığı evet öyle saçmalık. Ulan, dün T.c vatandaşı değilmiydin ki bugün koyyosun? Neymiş efendim kurumlardan T.c yazısı kalkmış. Hıı, kalkınca amerika kurumu oldu dimi? saçmalıyosunuz. Fazlalıktı belkide? T.c’de yaşıyorsan eğer bileceksin o kurumların T.c ne ait olduğunu, bi ibare gerekmeyecek. Kimlikten Dini inancı müslüman yazısı kalksa ona laf etmezsiniz belkide, buna ediyorsunuz. Herneyse, bu olayı bile biraz önce öğrendim aslında. Gezinirken birde ne göreyim, şu resim ;

 

 

544631_554784097877064_1039842891_n

Bu resim galiba çoğu şeyi açıklıyor. Ve beni yanlış anlayan bir çok arkadaşa söylemek istiyorum ki, Vatan sevgisi diyorsanız anammış gibi seviyorum vatanı! >>>Yazıya Ara<<<< Bir arkadaş şuan feysbuktan şu linki attı bana ; http://www.hocam.com/forum/380115/1/tehlikenin_farkinda_misiniz___/ yazı daha eski inci reklam yapıyor diye. Peki öyle kabul ettik, ederkende bu yazının altındaki ilk yorumda yine takıldık. Bir genç şunu yazmış ‘ isimlerimizin başlarına T.C. ekleyelim tepki olarak. T.C. Ekinsu Özdemir gibi. ‘ birkaç çocuğun etkisi altında bunu yapıyoruz. Amacımız var mı? Yok. Sözde boykot. Birşey değişmeyeceğini bile bile. Ki değişecek diyelim, T.c koyduk, ee balım? sonra? elimize geçen ne olacak?

Vatanı bende seviyorum, göz dikeni size bırakmadan ben sikerim, ama bu yaptıklarınız saçmalığın daniskası. Aynı vatanda yaşayıp, belki aynı derecede sevip, iki harf yüzünden bu kadar ayrıma düşüyorsak, vardır bir düşüreni. düşmeyin. Ne akpciyim, ne tayyipçi. Türküm, gurur duyarım, gereksiz şeylerede kafa yormam,yormayın.

2 Yorum

  1. Recep 7 Nisan 2013
  2. halil dayı 8 Nisan 2013

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.