Evde Yapabileceğiniz 5 Cilt Bakım Ürünü

Evde Yapabileceğiniz 5 Cilt Bakım Ürünü

Güzelliğine ve cildine önem veren insanlar evde amatörce güzel bakım ürünleri yapmanız mümkün. Evde Yapabileceğiniz 5 cilt bakım ürünü şunlardır; İlk olarak limon suyu ve zeytin yağını karıştırarak yüzünüze sürebilir, bu sayede vücudunuz daha gergin ve kırışıkların gözle görünür şekilde kapandığına tanık olacaksınız. Ayrıca bir başka yöntem bahçenizde bulunan olgun yeşil saplı çiçekler toplayabilir, elinizle ezerek suyunu çıkarabilir ve yüzünüze sürebilirsiniz. Çiçek özü vücudu gerdirmeye yarayan bir madde olduğu için cildinizdeki kırışıklar zamanla azalacaktır.

Bir başka yöntem limon kolonyası ile yüzü yıkamaktır. Günde 1 kez yüzünüzü bu şekilde yıkayarak tenin yumuşamasını ve kırışıkların oluşumunu önleyebilirsiniz. Gergin ve parlak bir yüz isteyen bayanlar haftada süt ve bal karıştırarak yüzüne sürebilir, bu süre yarım saat olmalıdır ve yüze sürüldükten sonra hiçbir şekilde konuşulmamalıdır. Sonrasında sıcak su ile yüz defalarca yıkanmalıdır. Sıcak su yüzünüzdeki kan dolaşımını hızlandıracak, bal ve süt sayesinde daha parlak bir ten zamanla meydana gelecektir.

Son olarak yüzünüzü sabun ile değil şampuan ile yıkamanız daha yararlı olacaktır. Sabunun içindeki karışımlar cildi kurutan ve çatlaklar meydana getiren kimyasallardır. Şampuan tam aksine yüzünüzü yumuşatarak cilt gözeneklerinizi açmaya yardımcı olacaktır. Ayrıca güneşe çıkıldığında sürekli gözlerinizi kısmak, yüzü istemsizce germek, aşırı gülmek ve fazla kullanılmış makyaj malzemeleri kullanmak cildinize zarar verecektir.

 

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.