Döşemelik kumaşlar, özellikleri ve kullanım alanları

Döşemelik kumaşları günlük hayatımızda bir çok yerde kullanıyoruz. Özellikle yıpranma durumlarının söz konusu olduğu, döşemelik kumaş uygulanan yüzeyin darbelere maruz kaldığı durumlarda döşemelik kumaşları kullanıyoruz. Hayatımızda çok önemli yeri olan döşemelik kumaşlar hakkında bazı bilgiler vereceğiz sizlere.

çiçekli döşemelik kumaş

Döşemelik kumaşlar nerelerde kullanılır ?

Döşemelik kumaşlar genel olarak sıkça kullandığımız ve darbelere ve dış etkenlere maruz kalan yüzeylerde ve genellikle değiştirilemeyen durumlarda kullanılır. Döşemelik kumaş modelleri ne örnek verecek olursak; Salonlarımızda yer alan oturma gruplarının yüzeylerinde, koltuk döşemelerinde, araçlarımızın iç döşemesi gibi yüzeylerde kullanıyoruz.

Döşemelik kumaş alırken nelere dikkat etmeliyiz ?

Döşemelik kumaş alırken, döşemelik kumaşı uygulayacağımız yüzeyin cinsi çok önemlidir. Örnek olarak araç koltuk giydirmesi için kullanacağımız bir kumaşı oturma grubunda kullanamayız. Döşemelik kumaş alırken kumaşın markasına çok dikkat etmeliyiz. Kumaşın kaliteli bir markadan oluşmasına özen göstermeliyiz. Döşemelik kumaşın dayanıklılığı belirli testler ile kanıtlanması gerekmektedir. Aksi takdirde, döşemelik kumaşın uygulandığı yüzeyden yeniden sökülmesi zor olduğu için bizi maddi anlamda kayba uğratacaktır.

modern döşemelik kumaş

Örnek olarak seçtiğimiz 3 döşemelik kumaşı aşağıda sizlerin beğenisine sunuyoruz.

Avangart desenli döşemelik kumaş : http://www.sinay.com.tr/Avangart-Desenli-Dosemelik-Kumas-Atlantis-7735-45,PR-186.html
Desenli döşemelik kumaş : http://www.sinay.com.tr/Desenli-Dosemelik-Kumas-Elit-Bodrum-18C,PR-241.html
Modern soft koltuk kumaşı : http://www.sinay.com.tr/Modern-Soft-Koltuk-Kumasi-Efes-1211,PR-56.html

*** Bu makale, Sinay.com.tr‘de yer alan görsellerden ve ürünlerden derlenerek hazırlanmıştır.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.