Doğru Saç Rengine Nasıl Karar Verilir?

Doğru Saç Rengine Nasıl Karar Verilir?

            Saç renginin nasıl olacağına karar verirken dikkate alınması gerekenler ten rengi ve göz rengidir. Bir de saçın gerçek doğal rengi de önemlidir. Doğru saç rengine nasıl karar verilir? Ten renginiz ile uyumlu bir renk seçmelisiniz, doğal saç renginizden 2 – 3 ton daha farklı tonlarda uygulama yapabilirsiniz. Saçları boyarken kaşlarla uyumlu olması da çok önemlidir. Kaş renginden bir kaç ton açık veya koyu olması ile uyum sağlayabilirsiniz. Eğer saçlarınızda beyaz yoksa saç diplerini boyatmamanız daha doğru olur. Ombre tarzı saç boyayarak saç diplerinizi koyu bırakabilirsiniz. Saçların diplerinin boyanmaması ile saç deriniz de sağlıklı kalır.

Saç rengi seçiminde bir diğer önemli nokta da göz rengidir. Göz rengi ile uyumlu olan saçlar ile gözlerinizi ön plana çıkarabilirsiniz. Eğer gözleriniz mavi ya da yeşil ise sarı, açık kahve, kızıl tonları gibi renkler ile kendinizi daha güzel yapabilirsiniz. Gözleriniz kahverengi veya ela ise daha koyu renkler olan kestane, çikolata, karamel gibi renkleri tercih ederek güzel bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Doğru ten uyumu, göz rengi ve saç rengi seçerek harikalar yaratabilirsiniz. Saçlarda ki kızıl tonlar ile dudaklar ön plana çıkar ve daha çekici olur. Kızıl veya koyu renk saçlar her zaman için yüzünüzü daha canlı ve parlak gösterir. Koyu renk saç ile çok fazla makyaj yapma ihtiyacı da hissetmeyeceğiniz için cildinizin canlılığını da korumuş olursunuz.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.