Doğru Saç Modeli Nasıl Seçilir?

Doğru Saç Modeli Nasıl Seçilir?

Doğru saç modelini seçmek önemlidir çünkü bayanı güzel gösteren şeylerden biri de saçlardır. Yapılabilecek hatalar o bayanı yaşlı ya da çirkin gösterebilirken aynı zamanda saçlarda yapılacak doğru bir hamle de bayanı genç ve büyüleyici gösterebilmektedir. İşte bu sebepten hangi yüzlere hangi renkte ve modelde saçların iyi gideceği bilinmelidir.

Doğru saç modelini seçmek istiyorsak öncelikle yüz şekline önem vermeliyiz. En çok yapılan hatalardan biri de ne yazık ki budur. Örneğin bazı yuvarlak yüzlere düz bir kısa saç modeli gitmeyebilmektedir. Bu saç modeli onu olduğundan daha şişman gösterebilir. Bu gibi hususları da dikkate alırsak doğru seçimleri yapmış oluruz. Oval yüz tiplerini düşündüğümüzde bu tarzlara birçok model gidebilmektedir. Bu tüp yüzler yandan ayrımlı asimetrik ya da erkek tipi saç modelleri iyi gidebilir.

Üçgen yüzlerde bob tarzı saç modelleri havalı durmaktadır. Uzun yüz tiplerinde dalgalı ya da düz uzun saçlar güzel bir hava katmaktadır. Alnı açık biriysek yapacağımız kâkül tarzı saç modelleri güzel bir görüntü katacaktır. Saçımıza yapacağımız küçük dokunuşlarla kendimizi güzelleştirmemiz çokta zor değildir. Uzun saç modellerinde yapılabilecek mısır örgü ya da balıksırtı gibi modeller kısa bir sürede yapılabilecek basit ve kolay modellerdir. Saçımıza şekillendirici ya da yumuşak olmasını sağlayan kremler kullanarak güzel topuz saç modelleri yapılabilir.Her bayan güzeldir fakat doğru saç modeliyle güzelleşen bayan daha da özel ve güzeldir.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.