Doğal Yollar İle Saç Düzleştirmek

Doğal Yollar İle Saç Düzleştirmek

Günümüzde herkes saçının temiz, parlak ve düz olmasını ister. Özellikle kızlar saç düzleştirme işi için çok para harcarlar ve üstelik saç düzleştirmek için harcadıkları bu para ile saçları düz olur. Fakat kimyasal olduğu için saça birçok açıdan zarar verir. Ama Doğal Yollar İle Saç Düzleştirmek hem maddi açıdan daha uygun hem de saça zarar vermediği için rahatça kullanabilirsiniz. Bu doğal yöntemleri evinizde deneyebilirsiniz.

Evinizde de uygulayabileceğiniz bu doğal yöntemler: İlk başta karşımıza süt ve bal çıkmaktadır. Bu yöntem ile süt ve balı karıştırıp, saça uygulanır ve iki üç saat bekletilir. Saça etkisini göstermesi için sonra ise şampuanla yıkanır. Diğer doğal yollarla saç düzleştirme yöntemimiz ise yumurta ve zeytinyağı olarak karşımıza çıkar. Bu iki ürünü iyice karıştırın ve saçınıza masaj yapar gibi sürün iyice saçınıza nüfus ettikten sonra saçınızı durulayın ve saçının hem düzleşmiş hem de yumuşamış olacaktır. En iyi iki yöntemimiz bu şekildedir diğer doğal yollarla saç düzleştirme yöntemlerimiz ise şunlardır: Hint yağı, pirinç unu ve yumurta maskesi diğeri ise muz ile yapılan saç maskesidir.

Yukarıda saydığımız doğal yöntemler ile hem saçı besleyip hem de doğal yollardan saçınızı düzleştirebilirsiniz. Yani çok para harcamadan ve saçınıza kimyasal uygulayıp zarar vermeden evinizde doğal yollar ile hem saçınızı düzleştirmiş olursunuz hem de bu uygulamalar ile saçınızı besleyip güçlendirmiş olursunuz.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.