Cam Balkon Modelleri ve Uygulanabilecek Yerler

Cam balkonlar açık bir sisteme sahip olan balkonların cam paneller yardımı ile kapatılması sonucu oluşan sisteme verilen isimdir. Sadece balkonlarda değil teras gibi yapılarda da kullanılabilen ürün kullanıcılara birçok avantaj sağlar. Ayrıca geniş kullanım alanı ile birçok yere rahatlıkla uygulanabilen ürün için kullanılan malzemelerden birisi olan cam fitili de panellerdeki camlar gibi farklı çeşitlerde kullanıcılara sunulmuştur. Bu ürün çeşitliliği ile cam balkonlar birçok ortama uyum sağlarken kullanılan bölgeye de farklı ve estetik bir hava katar.

Cam Balkon Modelleri Nelerdir?

Cam balkonlar kullanım şekli ve yapısına göre farklı modellere sahiptir. Bu modeller eşiksiz sürme cam balkon modelleri, sürme cam balkon modelleri, jaluzili cam balkon modelleri, stor perdeli cam balkon modelleri ve jaluzili cam balkon modelleri şeklinde sıralanabilir. Bu ürünler içinde sürme olanlar ray yapısı sayesinde birbiri üzerinden kayan paneller ile oluşturulur. Katlanır sistem panellerin birbiri üzerine katlanarak açılıp kapanması şeklinde çalışır. Stor perdeli modeller yeni bir çeşit olan stor perdelerin bu sistemlere uygulanması ile elde edilmiştir. Jaluzi de bir perde çeşididir ve cam balkon ile kullanımı sonucu oluşturulan ürün çeşididir. Eşiksiz sürme ise cam panellerin alt bölgelerindeki eşiğin olmaması ile oluşturulmuş bir üründür.

Cam Balkon Nereye Uygulanır?

Cam balkonlar özellikle kış mevsiminde de balkon sefası sürmek isteyen kişiler için oldukça ideal bir üründür. Olumsuz hava şartlarından korunması, monte edildiği ortama şık ve estek bir görünüm kazandırması, yazın kullanılabilecek olan alanların kış ayında da kullanıma açılabilmesi gibi birçok özelliğinden dolayı tercih edilen ürün için farklı kullanım alanları mevcuttur. bu alanlar kafeler, oteller, vitrinler, ev balkonları ve iş yerleri gibi sıralanabilir. Panel arasından kullanılan alüminyum cam balkon fitilide iç ve dış ortam arasında ısı alış verişinin minimuma indirdiği için ortamın sıcaklığını korunur ve sıralanan ortamlarda rahatlıkla kullanılabilir. Bu hava akımının kesilmesinde fitiller oldukça önemli bir yere sahiptir.

Cam Balkon Fitili Nedir?

Cam balkon fitili panellerin birleşme bölgelerinde bulunan bir sistemdir. Cam balkon alüminyum fitil,şeffaf fitil ya da mıknatıslı fitil gibi farklı ürün çeşitlerinden birisi kullanılarak hazırlanan kapalı ve açık olarak kullanılabilen üründür.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.