Bebek Hırka Yapılışı

Bebek Hırka Yapılışı

Bebek için seçilen kıyafetin türü ne olursa olsun ilk önemli kural, hareket serbestliğidir. Birçok kurdele ve süslü boncuk ve düğmelerle karmaşık hale getirilen giysiler güzeldir ama bebeği paket haline getirir. Bebek kıyafetleri sağlıklı ve mevsimine göre seçilmelidir. Hazır giyimin gelişmesiyle, el örgüsü ürünlerin azaldığı bir gerçektir. Bazı babaanne ve anneannelerimiz bu geleneği korumaktadır.

Kış mevsiminde pamuklu uzun kollu bir penye üzerine giydirdiğiniz, bebe yünüyle örülmüş el örgüsü bir hırka bebeğinizi sıcacık saracaktır. Bebek hırka yapılışı Gelişen teknoloji sayesinde İnternet ağında binlerce bebek hırka modelleri bulabilirsiniz. Çeşitlerinden tutun da yapım aşamasına kadar kademe kademe anlatımlı örnekleri vardır. Sizin tercihinize bağlı olarak şiş ve ya tığla çok harika motifler örnekler çıkartarak kendi modelinizi atabilirsiniz. Yakadan başlanan modeller, keçe ile süslenen cepler, ebruli yünler, boleromu, kapüşonlu, ponponlu, çiçek, hayvan figürü işlemeli binlerce çeşitle bebeğinizin şıklığını tamamlayabilirsiniz.

Yaşa göre yün seçimi ve süsleme aksesuarları önemlidir. 1 yaş öncesi bebekler her şeyi ağızlarına aldıkları için boncuk, pul, düğme sakıncalı olabilir. Bebek hırkaları örerken şık olmasından çok bebeğin içinde rahat hareket ediyor olması esas olmalıdır. Örüğünü hırkayı güzelleştirmek için aynı model ve renkten patik, şapka, atkı ile bütünleyebilir siniz. İlk defa bir hırka örecekseniz anlatımlı videolu bir İnternet sayfasından yararlanabilirsiniz.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.