Avokado Saçı Uzatır Mı?

Avokado Saçı Uzatır Mı?

 Avokado, tropikal iklim yaşanan bölgelerde yetişen bir meyvedir. Avokado zengin bir E ve C vitamini deposudur, E vitamini saçlar için oldukça önemli bir vitamin kaynağıdır. Vitamin eksikliği nedeni ile yaşanan saç kaybı ve dökülmelerinde, kırılmalarda avokado yararlı olmaktadır. Özellikle E vitamini saç derisinde oluşan sorunların giderilmesinde etkilidir bu nedenle E vitamini açısından zengin olan avokado saçlarınızı onarmakta ve yapılandırmaktadır.

Avokado Saçı Uzatır Mı? 

  Avokado en çok saç uzamasını desteklemek ve dökülmeyi yavaşlatmak için kullanılır. Kurumuş yıpranmış ve parlaklığını yitirmiş saçlar için etkilidir. İçerisinde avokado ekstresi bulunan şampuan ve saç kremleri saçların bakımında olumlu etkiler yaratmaktadır. Şampuan ve saç kremi haricinde avokado maskesi yaparak da saçınızın bakımını desteklemiş olursunuz.

 Avokadolu saç maskesi yapımı;

İhtiyacınız olan bir tane avokado ve su, avokadonun kabuklarını soyun ve dilimleyin bir çatal yardımıyla iyice ezin ve püre haline getirin. Suyla karıştırarak bir macun kıvamını alınca saçlarınıza masaj yaparak güzelce sürün, iyice yedirin. 10-15 dakika bekletin ve ılık suyla güzelce durulayın.

Saçlarınız çok yıpranmış ve kuru ise bir başka maske daha var. Bir tane avokadonun kabuklarını soyun, dilimleyin ve çatalla ezin, içerisine bir tane yumurtanın sarısını ilave edin ve suyla karıştırarak macun kıvamına gelene kadar iyice ezin. Saçlarınıza masaj yaparak sürün ve 10-15 dakika bekletin, daha sonra ılık suyla iyice durulayın. Saçlarınızda ki farkı hemen fark edeceksiniz.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.