Android’in bu özellikleri iPhone’cuları kıskandırıyor!

Kullanıcılarına geniş bir özgürlük ve kişiselleştirme deneyimi sunan Google’ın açık kaynak işletim sistemi Android, bünyesinde öyle harika özellikleri barındırıyor ki, Apple iPhone kullanıcıları yalnızca bu özelliklerin hayalini kurabiliyor. İşte bahsi geçen bu özelliklerden bazıları:

Seçenekleriniz bir hayli fazla

Apple, iOS işletim sistemini kullanan cihazların ilk ve tek üreticisi konumunda. Hal böyle olunca Android’deki gibi farklı ülkelerden farklı telefon üreticileri söz konusu değil. Bu da iOS’un kullanıldığı cihazların tek elden, yavaş yavaş geliştirilmesini netice veriyor. Oysa Android’de durum bunun tam tersi. En pahalı amiral gemilerinden uygun fiyatlı performans ürünlerine kadar herkese ve her bütçeye uygun bir Android cihaz mutlaka vardır.

Cihazı kişiselleştirebilme

Android cihazlar için geliştirilen farklı launcher uygulamaları, temalar ve renk seçenekleri gibi birçok özellik; iOS’ta mevcut değildir. Uygulama ikonlarınızı bile değiştirmenize izin veren Android, iOS’a nazaran çok daha özelleştirilebilir bir yapıya sahiptir.

Widgetlar

Android’i tercih sebebi kılan en önemli özelliklerinden birisi de widget özelliği. Uygulamaları açmadan hızlı bir şekilde telefonun başlangıç ekranı üzerinden güncellemelerden haberdar olabilir, hava durumunu öğrenebilir, takviminizi kontrol edebilirsiniz. iOS’ta bu özellik mevcut değil, ancak bildirim çubuğunu aşağıya indirdikten sonra benzer bir widget uygulamasının olduğu söylenebilir.

Daha fazla hafıza

Hemen her Android cihaz en az 64 GB’a kadar yükseltilebilir microSD kart girişine sahiptir. Oysa iPhone’larda hafıza yükseltme imkanınız yoktur.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.