5 Adımda Gece Makyajı

5 Adımda Gece Makyajı

Gece makyajı günlük makyaja göre daha ağır ve dikkat çekicidir. Gece makyajında, yüzünüzde ki en belirgin ve güzel özelliğiniz göz önüne çıkartılmalıdır. En fazla göz üzerinde makyaj uygulaması yapılır.İlk adım olarak cilt tonunuza uygun bir taban oluşturmalı ve üzerine kontur uygulaması yapmalısınız. Kontur, cilt tonunuzdan 2 ton koyu renk pudra ile yapılmaktadır. Alnınıza, burun kenarlarınıza, çenenize ve elmacık kemikleri üzerine kontur uygulanmalıdır. İkinci adımda ise kontur işlemi uygulamadığınız yerlere aydınlatıcı sürmelisiniz. Özellikle gözaltına ve kaş altına aydınlatıcı kullanılmalıdır. Üçüncü adım olarak göz makyajına geçilmelidir.

Gece makyajında en çok yapılan göz makyajı smokey eyes tır. Siyah göz farı ile yapılan gölgelendirme göz şekline göre yapılmalıdır. Gözlerinizi daha büyük göstermek için beyaz bir göz kalemi ile detaylandırabilirsiniz. Dolgunlaştırıcı rimel ve eyeliner çekilip, daha da belirginleştirilmelidir. Dördüncü adımda, dudak rengi belirlenir. Son zamanlarda, dudak kalemi ile dudaklar renklendirilmektedir.

Bu durum dudağı daha mat göstermektedir. Son yılların en popüler rengi ten rengine yakın renklerdir. Bu renklerde aynı zamanda parlatıcı rujlar da kullanılabilir. Son adım da ise, ten renginize uygun bir allık kullanılmalıdır. Bu allık çok pembe olmamalıdır. Gece makyajlarında daha çok bronz renkler kullanılmalıdır. Makyajı doğru yapmak kadar, kullanılan ürünler de makyajın güzel görünmesinde oldukça önemlidir. Cilt tonunuza uygun renklerde makyaj malzemesi kullanılmalıdır.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.