2017 Kurban Bayramı Ne Zaman?

2017 Kurban Bayramı

2016 senesinde 9 güne kadar ulaşan Kurban Bayramı tatili bu sene hangi güne gelecek merak konusu. Özellikle çalışan kişiler tarafından Kurban Bayramı tatilinin hangi güne geleceği çok büyük önem taşıyor. Bu sene 2017 Kurban Bayramı 1 Eylül 2017 Cuma gününe denk geliyor. Cuma günü başlayacak olan Kurban Bayramı 4 gün süreceği için pazartesi günü son buluyor.

Bu Sene Değişik Bir Tarihe Denk Geldi

2017 Kurban Bayramı tarihi bu sene çok değişik bir tarihe denk geldi. Bu değişikliğin nedeni bayramın arefe gününden bir gün öncesinin 30 Ağustos Zafer Bayramı olması. 30 Ağustos Zafer Bayramının ertesi olan 31 Ağustos günü Kurban Bayramının arefe gününe ve Perşembe gününe denk geliyor. Ayrıca 31 Ağustos ertesi de Kurban Bayramının başlangıcı. 1, 2, 3 ve 4 Eylül günleri sürecek olan Kurban Bayramı Salı günü bitiyor ve Salı günü pek çok kişinin işe başlaması planlanıyor. Lakin geçen yıllara göre bu sene uzun tatilin olması öngörüler arasında yer almamakta. Bu sene en fazla Zafer Bayramı ve Arefe günü ile birleştirilebilecek olan Kurban Bayramı sadece 6 gün olabilir diye düşünülüyor. Geçen yıllarda 9 güne kadar bayram tatili yapmış olan kişiler de bu sene bayram 2017 etiketleri ile internette araştırmalar yaparak kaç gün tatil olabileceğini hesaplamaktalar.

Yıllık Tatiller Denk Getiriliyor

Bayram tatillerinin uzun olması nedeniyle pek çok çalışan kişi yıllık izinlerini bu tarz resmi tatilleri olan bayramların başlarına ya da sonlarına denk getiriyor. Bu sayede genellikle 15 gün olarak kullanılan yıllık izinler resmi tatillerin de eklenmesi ile 20 hatta 25 güne kadar da çıkabiliyor. Bu sayede kişiler çok daha uzun süreler tatil yapma fırsatı buluyor. Hatta tatil bölgeleri de bu tarihlere göre farklı fiyatlar çıkartabiliyorlar. Hal böyle iken pek çok tatil fırsatını erken rezervasyon ile kaçırmak istemeyen çalışanlar tarihleri iyice öğrenip tatillerini ona göre alıyorlar. Bu sene Kurban Bayramı dışında Ramazan Bayramı da az tatil yapılacak bayramlar arasında. Pazar günü başlayan 3 günlük Ramazan Bayramı Salı günü sona ermektedir.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.