2016 Kısa Ceket Modelleri

2016 Kısa Ceket Modelleri

2016 yılına kısa ceket modelleri damgasını vurdu. Önceki yıllarda uzun ve çok cepli modellerin yerini biraz daha az cep sayısına sahip kısa ceketler almaya başladı. Süetten tutun, deri ve kot ceket modelleri yaygınlaştı. Tasarımlarda genelde koyu renkler sabit olarak kalırken açık ve Retro havası taşıyan modeller üretilmeye başlandı. Ceketlerdeki bol kavramı artık kullanıcının üzerine tam oturan hatta kimi zaman ceketin ön düğmelerinin kapanmadığı kısa ceketler bu sene moda oldu.

Özellikle bahar aylarında tercih edilen kot ceketler, taşlanmış, eskitilmiş görüntüleriyle dikkat çekiyorlar. Bazı modellerde eskitilmiş havasının inandırıcılığının artması için kot ceketlerin bazı bölümlerine yırtıklar açılıyor. Deri ceketlerde ise çok cep sayısındansa az cep kullanılması tercih ediliyor ve bu cepler işlevsel değil daha çok süs olarak kullanılıyor. Fermuar konumlarının çeşitli olduğu deri ceketlerde, genelde sağdan sol üste doğru kapanan çapraz fermuar sistemi dikkat çekiyor.

Ceketlerin kolları dar yapılarak kollara da fermuar ekleniyor ve açıp kapama opsiyon el olarak kullanıcıya kalıyor. Süet ceketlerde durumsa klasik kalmışa benziyor. Modeller genel olarak 2 ön cepten ve önde dörder santim olarak konmuş düğmelerden oluşuyor. Süet kısa ceketler genelde orta yaş üstü kesim hedef alıyor. Spor bir görünüm seçmek isteyenler kısa kot ceket tercih ederken, yerine göre spor yerine göre klasik görünüm isteyenler genelde deri ceketlere rağbet gösteriyor.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.